Ważna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]
YouTube google plus

Zapraszamy na Kaszuby do Wiela i Wdzydz Tucholskich

ho

Turniej Gawędziarzy Ludowych Kaszub i Kociewia

Scena letnia w Wielu jak co roku przyciąga wielu miłośników Turnieju Gawędziarzy Ludowych Kaszub i Kociewia. Turniej się odbywa od 1977 roku, a jego organizatorami są Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Zespół Pieśni i Tańca "Kaszuby", Urząd Gminy w Karsinie oraz Dom Kultury w Wielu.

W terminarzu imprez jest wpisana w połowie sierpnia każdego roku. Turniej polega głównie na prezentacji gadek kaszubskich i kociewskich, polączony z występami zespołów folklorystycznych Kociewia i Kaszub, licznymi wystawami sztuki ludowej, prezentacjami wydawnictw i kiermaszami. W ramach wydarzenia, trwającego dwa dni oddaje się również cześć tym, którzy dla kultury regionu zasłużyli się w szcególny sposób. 

Copyright © 2013 Kamil Nagórek, Wdzydze Tucholskie 44, 83-442 Wdzydze Tucholskie | tel. 697 - 361 - 793
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART