Ważna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]
YouTube google plus

Zapraszamy na Kaszuby do Wiela i Wdzydz Tucholskich

ho

Międzynarodowy Festiwal Folkloru, 23 - 28 lipca

Międzynarodowy Festiwal Folkloru pod patronatem CIOFF-u, który odbywa się w Wielu, na  scenie nad Jeziorem Wielewskim.Festiwal zapoczątkowany został w 1994 roku, a od 2002 roku gmina Karsin przyłączyła się do jego współorganizacji. Głównym organizatorem Festiwalu jest Kaszubski Zespół Folklorystyczny "KREBANE" z Brus. Do organizacji tej wspaniałej imprezy przyłączają sie sąsiednie miasta takie jak: Charzykowy, Chojnice, Bytów, Czersk.

Inauguracja ma miejsce w Wielu od 2007 roku. Ulicami H. Derdowskiego i Dąbrowskiej w Weilu następuje efektywny przemarsz uczestników, który rozpoczyna pierwszy dzień festiwalu. Na scenie w Wielu co roku występują liczne zespoły z całego świata, m.in. Bułgafii, Cypru, Serbii, Indii, Hiszpanii, Puerto Rico.

W tym roku Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Wielu odbędzie się 23- 28 lipca 2013 roku.

Copyright © 2013 Kamil Nagórek, Wdzydze Tucholskie 44, 83-442 Wdzydze Tucholskie | tel. 697 - 361 - 793
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART