Ważna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]
YouTube google plus

Zapraszamy na Kaszuby do Wiela i Wdzydz Tucholskich

ho

Przytarnia

W pobliżu południowego krańca Jeziora Wdzydze, 2 km na północ od Wiela, leży stara rybacka wioska Przytarnia. Warto wybrać się w miejsce nazywane Knieją, z którego roztacza się wspaniały widok na najszerszą część Jeziora Wdzydze, tzw. "Szerzawę" i wyspy jeziorne.Największa z nich Wielki Ostrów, zwana niegdyś Wdzydzkim Ostrowem, jest zamieszkała od wieków. Przytarnia jest bardzo pięknie położona i ma ciekawy plan zabudowy. Niewielu turystów wie, że nad Jeziorem Wdzydze, znajduje się tak piękna, spokojna, położona pośród rozległych lasów miejscowość. Znajduje się tu bardzo ładne kąpielisko przy Strudze które jest znane nie tylko mieszkańcom. W jego bliskim sąsiedztwie powstało osiedle domków wypoczynkowych oraz pole biwakowe.

Przybywających do centrum miejscowości wita w środku wsi kapliczka, jedyna w swoim rodzaju na całych Kaszubach, św. Jana Nepomucena i Matki Boskiej. Kapliczka powstała jako votum dziękczynne  mieszkańców za ocalenie od zarazy.

Copyright © 2013 Kamil Nagórek, Wdzydze Tucholskie 44, 83-442 Wdzydze Tucholskie | tel. 697 - 361 - 793
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART