Ważna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]
YouTube google plus

Zapraszamy na Kaszuby do Wiela i Wdzydz Tucholskich

ho

Miejscowości na Kaszubach

Wdzydze Tucholskie

Wdzydze Tucholskie położone są na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Sama wieś położona jest nad brzegami Jeziora Wdzydzkiego i jest miejscowością turystyczną. Niewątpliwym walorem wsi jest właśnie jej malownicze położenie , z widokiem na wdzydzkie wyspy (Glonek, Mały Ostrów) i przy zatoczkach stworzonych przez półwysep Pomarczyn.


Wiele

Piękna miejscowość wypoczynkowa w Województwie pomorskim. W Wielu znajdują się  dwa jeziorajezioro Wielewskie i jezioro Ciepłe, rozdzielone szerokim pasem ziemi lecz połączone ze sobą niewielkim strumieniem. Jest to jedno z najpiękniejszych zakątków Kaszub. Miejscowość Wiele położona jest w południowej części powiatu kościerskiego.


Wdzydze Kiszewskie

Wdzydze Kiszewskie jest to poniemiecka wieś, położona w województwie pomorskim, na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, w powiecie kościerskim.


Przytarnia

W pobliżu południowego krańca Jeziora Wdzydze, 2 km na północ od Wiela, leży stara rybacka wioska Przytarnia. Warto wybrać się w miejsce nazywane Knieją, z którego roztacza się wspaniały widok na najszerszą część Jeziora Wdzydze, tzw. "Szerzawę" i wyspy jeziorne.


Borsk

Borsk, turystyczna miejscowość na Kaszubach. Jest to nieduża, o zwartej zabudowie wieś, usytuowana nad rzeką Wdą i Jeziorem Wdzydze.


Dąbrowa

Dąbrowa to rolnicze zagłębie gminy Karsin. Wieś słynie głównie z parku w której znajduje się piękna aleja wiązowa i ogrodu dworskiego, znajdującego się w centrum wsi. 


Bąk

Bąk leży między rzeką, a kanałem Wdy. Wieś do niedawna była znana tylko z lasów obfitujących w grzyby. Teraz odkryto jej walory krajobrazowe i turystyczne. Od lat nad kanałem mają miejsce coroczne imprezy sobótkowe oraz festyny rekreacyjne.


Copyright © 2013 Kamil Nagórek, Wdzydze Tucholskie 44, 83-442 Wdzydze Tucholskie | tel. 697 - 361 - 793
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART