Ważna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]
YouTube google plus

Zapraszamy na Kaszuby do Wiela i Wdzydz Tucholskich

ho

Wielewskie Morsowanie

Odpoczynek na Kaszubach kojarzyć się może głównie z wakacjami. Jednak co robić zimą? Jeziora kaszubskie są atrakcyjne nie tylko latem. Kąpiele w lodowatej wodzie znajdują coraz więcej zwolenników. Kiedy temperatura spada poniżej zera, a powierzchnię Jeziora Wielewskiego pokrywa stopniowo coraz grubsza tafla lodu, rozpoczyna się morsowanie. Zbiornik ten jest odpowiedni  do tego celu, ze względu na łagodne zejście do wody umożliwiające bezpieczne zimowe kąpiele na głębokości 1 m, czyli idealnej dla morsów. W każdą zimową niedzielę po południu grupa licząca około 20 morsów wraz z tłumem fanów gromadzi się na brzegach jeziora. Najpierw tradycyjna kilkunastominutowa rozgrzewka, oswojenie się z lodowatą wodą, po czym z uśmiechem na ustach zanurzenie się na krótką kąpiel. 

 

Korzyści wynikających z bycia morsem  jest wiele. Pierwszym i najważniejszym jest zahartowanie organizmu.  Człowiek staje się stopniowo coraz bardziej odporny na infekcje, przeziębienia, wirusy, czy bakterie. Kolejnym plusem jest poprawa wydolności układu sercowo-naczyniowego, czego skutkiem jest lepsze ukrwienie skóry i poprawa ogólnego krążenia.

 

Pomijając zalety zdrowotne, bycie morsem to nowe znajomości ( bo jak kąpać się, to tylko w grupie),  a także niebanalne hobby, dzięki któremu zima nie jest taka straszna, a wczasy na Kaszubach przy minusowych temperaturach będą owocować doskonałym odpoczynkiem w naturze.

Copyright © 2013 Kamil Nagórek, Wdzydze Tucholskie 44, 83-442 Wdzydze Tucholskie | tel. 697 - 361 - 793
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART