Ważna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]
YouTube google plus

Zapraszamy na Kaszuby do Wiela i Wdzydz Tucholskich

ho

Atrakcje

Rejsy statkiem po jeziorze Wdzydze

Będąc na Kaszubach warto skorzystać z rejsu statkiem po jeziorze Wdzydze zwanym przez tutejszych mieszkańców "kaszubskim morzem".


Kalwaria Wielewska

Kalwaria ta jest jedyną Kalwarią w diecezji Pelplińskiej, położoną na wzgórzach otaczających Wiele i Jezioro Wielewskie i liczy prawie 100 lat. Jej założycielem był ks. Józef Szydzik, tereny zaś na których stoi uzyskane były od miejscowego gospodarza - Durajewskiego.


Skansen we Wdzydzach Kiszewskich

Skansen we Wdzydzach Kiszewskich - to pierwsze muzeum na wolnym powietrzu założone przez Teodora i Izydora Gulgowskich w 1906 roku, urządzone w XVIII - wiecznej gburskiej chałupie.


Kręgi kamienne w Odrach

"Kamienne Kręgi to rezerwat przyrody o obszarze 17 ha znajdujący się na terenie Nadleśnictwa Czersk i Leśnictwa Odry.


Skansen w Szymbarku, dom do góry nogami

Szymbark to mała, kaszubska wieś położona w atrakcyjnej części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Gminie Stężyca. Miejscowość ta znana jest ze skansenu, w którym to znajduje się najdłuższa deska świata licząca 36,83 metra wpisana w 2002 roku do księgi Rekordów Guinnessa.


 


Wieżyca i wieża widokowa

Wieżyca to wieś kaszubska sołectwa Szymbark. Góra Wieżyca, z której możemy podziwiać piękne widoki na jezioro Ostrzyckie i szlak wodny, to najwyższe wzniesienie pasm morenowych Wzgórz szymbarskich liczące 328,6 m n.p.m., co czyni je najwyższym wzniesieniem w całej nizinie Europejskiej.


Akwedukt w Fojutowie

Jedną z ciekawych atrakcji turystycznych, jakąwarto zobaczyć w Borach Tucholskich jest Akwedukt w Fojutowie, znajdujący się nieopodal Tucholskiego Parku Krajobrazowego.


Spływy kajakowe na Kaszubach

Kaszuby, kraina pełna jezior, rzek, pięknych miejsc - istny raj dla kajakarzy. "Szlaków kajakowych" jest wiele, każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno początkujący, jak i osoby lubiące adrenalinę.


Wędkarstwo

Wody jeziora Wdzydze i pobliskich mniejszych jezior obfitują w liczne gatunki ryb m.in. okoń, płoć, lin, szczupak, sandacz, węgorz, leszcz,  karaś. W jeziorze Wdzydze występuje unikalny gatunek ryby nazywany trocią wdzydzką, która jest objęta ochroną.


Zamek w Malborku

Zamek Krzyżacki w Malborku to kolejna atrakcja turystyczna regionu pomorskiego którą warto zobaczyć. Jak każdy z nas wie jest to największa budowla warowno - rezydencyjna w Europie jaka została wzniesiono przez Zakon Krzyżacki. Zamek położony jest na prawym brzegu rzeki Nogat, otoczony fosą.


Copyright © 2013 Kamil Nagórek, Wdzydze Tucholskie 44, 83-442 Wdzydze Tucholskie | tel. 697 - 361 - 793
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART