Ważna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]
YouTube google plus

Zapraszamy na Kaszuby do Wiela i Wdzydz Tucholskich

ho

Kąpielisko w Wielu

                Czy istnieje przyjemniejsze uczucie w upalny dzień niż zanurzenia się w chłodnej wodzie?  Chyba nie. Gdzie więc najlepiej wybrać się na tego typu relaks? Oczywiście na Kaszuby!

Kraina tysiąca jezior zachęca swoimi czystymi wodami do pływania na różnorakie sposoby. Można samodzielnie, kajakami, żaglówkami, pontonami, na materacach oraz na wszelkie inne sposoby.              Jezioro Wielewskie to akwen wodny o powierzchni ok. 153 ha i średniej głębokości 11,8m. Jest to zbiornik  idealnie, a co najważniejsze naturalnie przystosowany, aby służyć ludziom jako kąpielisko. Brzegi jeziora nie są strome, delikatnie schodzą w dół w miarę oddalania się od plaży. Gwarantuje to dużą powierzchnię bezpiecznego kąpieliska zarówno dla małych dzieci, jak i dorosłych, lubiących ochładzać się wodą. Wytrawni pływacy również odnajdą swoje miejsce, gdzie bez przeszkód będą mogli sprawdzać i kształcić dalej swoje umiejętności wodne.

              Przy brzegu jeziora znajduje się pomost oraz, otaczająca z tej strony jezioro, plaża. To tutaj, po zabawach w wodzie, można odpocząć na ciepłym piasku i rozkoszować się kąpielą, tym razem w ciepłych promieniach słonecznych.

W określonych godzinach nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają wykwalifikowani ratownicy. Dodatkowym atutem wód tego jeziora jest ich czystość i klarowność. Dzięki temu nasze pluskanie się będzie nie tylko bezpieczne, ale i bardzo przyjemne. 

 

 

Copyright © 2013 Kamil Nagórek, Wdzydze Tucholskie 44, 83-442 Wdzydze Tucholskie | tel. 697 - 361 - 793
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART