Ważna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]
YouTube google plus

Zapraszamy na Kaszuby do Wiela i Wdzydz Tucholskich

ho

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie to "polskie płuca" - największy kompleks leśny w Polsce o bardzo różnorodnym zadrzewieniu. Najwięcej jednak spotykane są sosny, dęby, graby, osiki, brzozy i cisy. Lasy bardzo bogate w owoce jagód, jeżyn i grzybów.Bory słyną z ochrony zabytków, utworzono tu wiele pomników przyrody i rezerwatów, które obejmują swym zasięgiem bogatą faunę i florę oraz występowanie rzadkich już w Polsce gatunków zwierząt (orzeł bielik, żuraw, czapla siwa, wydra), jak i roślin (cisów). W Borach Tucholskich utworzony został rezerwat imienia Leona Wyczółkowskiego, który zaliczany jest do najpiękniejszych rezerwatów cisów w Europie.

Ciekawym zabytkiem archeologiczno - przyrodniczym, a zarazem jedynym w Polsce są tzw. Kręgi Kamienne w Odrach, których historia powstania nie została wyjaśniona do dziś.

Bory Tucholskie to kraina o pięknych krajobrazach z bogatą fauną i florą, przepełniona jeziorami, lasami, pełna pomników przyrody i rezerwatów, oraz różnorodnych szlaków turystycznych.

Copyright © 2013 Kamil Nagórek, Wdzydze Tucholskie 44, 83-442 Wdzydze Tucholskie | tel. 697 - 361 - 793
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART